KONFERENCJA

W związku ze  zbliżającym się sezonem letniego wypoczynku dzieci i młodzieży, Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny organizuje konferencję, podczas której przedstawiciele odpowiednich służb przedstawią najistotniejsze zagadnienia dotyczące zgłoszenia wypoczynku oraz zasad jego organizowania i nadzorowania.

Konferencja odbędzie się w dniu 08 czerwca 2017r. w sali sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, al. Niepodległości 16/18.

Istnieje możliwość udziału w konferencji organizatorów wypoczynku letniego. Program konferencji zostanie zamieszczony na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu www.wsse-poznan.pl.

W przypadku zainteresowania uczestnictwem, proszę o przesłanie zgłoszenia na adres: higiena.dzieci@wssepoznan.pl do dnia 02.06.2017.

31 maja Światowy Dzień bez Papierosa 2017

 

31 maja Światowy Dzień bez Papierosa 2017 – działania na rzecz ograniczania użycia tytoniu wspierają zrównoważony rozwój.

  • tytoń zagraża nam wszystkim – pobierz
  • cele dotyczące zdrowia – pobierz
  • WHO – postępy w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG) – pobierz

Konkurs – Szkoła Głuchowo

W ramach realizacji programu tytoniowego wśród uczniów młodszych klas szkoły podstawowej pt; „ Nie pal przy mnie proszę!” oraz Obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu zorganizowano i przeprowadzono konkurs plastyczny na plakat , wśród uczniów III klasy Szkoły Podstawowej w Głuchowie. Na konkurs wpłynęły 23 prace. Komisja wybrała i nagrodziła 3 prace, nagrody w formie edukacyjnych gier planszowych ufundowała PSSE, natomiast wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały etui na telefon oraz latarki – bryloki ze znakiem zakazu palenia tytoniu.

Festyn przedszkolny Turew

W ramach realizacji Projektu „ Bądźmy zdrowi- wiemy, więc działamy” , którego celem jest zmniejszenie liczby dzieci i młodzieży zagrożonych otyłością, nadwagą i chorobami dietozależnymi odbył się w Szkole Filialnej w Turwi festyn przedszkolny.

W festynie uczestniczyły dzieci z oddziału „O” ze Szkoły w Turwi , łącznie 16 dzieci. Wychowawca oddziału przygotował i przeprowadził szereg zadań dla dzieci: zadania dydaktyczne- piramida zdrowia, informacje o witaminach, piosenki i układy taneczne, zajęcia kulinarne. Dzieci przygotowywały pasty z przyniesionych produktów, które wykorzystały do przygotowania kanapek, które z kolei wspólnie skonsumowały. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały upominki, które zostały zakupione ze środków finansowych przeznaczonych na utrzymanie Projektu.

Rozwiązanie konkursu dla V klas szkoły podstawowej „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”

W konkursie   wzięło udział 10 z 24 szkół podstawowych, na konkurs wpłynęło 10 prac.
Komisja wybrała i nagrodziła 3 prace oraz przyznała 2 wyróżnienia.

I miejsce przyznano Alicji Grześkowiak z Zespołu Szkół w Jerce
II miejsce Zuzanna Majchrzak z  Zespołu Szkół Nr 1 w Kościanie
III miejsce Patrycja Szyrmer z Zespołu szkół w Starym Bojanowie
Wyróżnienia:
Julia Smok z Zespołu Szkół w Bronikowie
Antonina Skotarek Zespół Szkół Nr 2 w Kościanie

Nagrody w konkursie na etapie powiatowym ufundowało Starostwo Powiatowe, wręczenie nagród odbyło się 27.04.2017r.